Magnézium a skleróza multiplex

Otázka
Dobrý deň, manžel trpí chorobou: skleróza multiplex, berie dostatok liekov každý deň. Dočítala som sa na internete, že kyselina orotová (B13) pomáha pri jeho liečbe. Odporúčate magnézium aj pri tomto ochorení?
Odpoveď

Kyselina orotová  zohráva spolu s ďalšími vitamínmi (hlavne skupiny B) určitú úlohu pri vzniku a vývoji sclerosis multiplex. Ide však o ochorenie s tzv. multifaktoriálnou etiológiou, čiže je podmienené viacerými faktormi, medzi ktoré patrí i nedostatok vitamínov. Nemôžme však povedať, že práve nedostatok konkrétneho vitamínu by bol príčinou sclerosis multiplex.
Kyselina orotová podobne ako ďalšie vitamíny skupiny B majú však významnú úlohu v metabolizme buniek nervového systému a v jeho regenerácii, preto kyselina orotová a vitamíny skupiny B  sú všeobecne využívané v liečbe tohoto ochorenia.
Kombinácia s magnéziom  je  výhodná v tom, že magnézium je nenahraditeľné v metabolizme  buniek nervového systému a tiež  priaznivo ovplyvňuje aj viaceré príznaky sclerosis multiplex ako je zvýšené svalové napätie, svalové kŕče či pocity tŕpnutia či mravčenia. Pre viac informácií sa poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.

CAPTCHA Táto otázka slúži na zistenie, či ste bežný návštevník, kvôli spamu.